wczytywanie

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 500zł | Wysyłka W 48h | Allegro

Sodalit

Sodalit

Sodalit jest bardzo rzadkim minerałem i występuje tylko w niektórych rejonach świata. Swoją nazwę zawdzięcza połączeniu słów – soda i skała. Kamień ten słynie z bardzo intensywnej, niebieskiej barwy. Jego strukturę zdobią białe żyłki, przez co sodalit można przyrównać do gwieździstego nieba.

Królewskie
pochodzenie

Nazwa sodalitu pochodzi od sodu – pierwiastka wchodzącego w skład tego kamienia – oraz greckiego słowa „lithos” oznaczającego kamień lub skałę. Najbardziej rozpowszechnionym miejscem wydobycia tego minerału jest kopalnia Bancroft w Kanadzie, zwana także „Kopalnią Księżniczki”.

Rozjaśnij umysł

Niebieska barwa sodalitu działa uspokajająco i wzmacnia wewnętrzną równowagę. Działa również dobrze na koncentrację i logiczne myślenie, dlatego uznawany jest za kamień ludzi nauki oraz twórców. Jego tonizująca moc idealnie sprawdzi się w stresujących sytuacjach, ponieważ pomaga zachować zimną krew.

W kolorze nieba

Sodalit idealnie komponuje się ze srebrem, tworząc tym samym ponadczasową i elegancką biżuterię. Dzięki swojej niezwykłej brawie będzie zachwycająco prezentować się do codziennych stylizacji, jak i oficjalnych kreacji.

~ Powiązane znaki ~

© 2021 Villgab
Strony internetowe Nowy Sącz
do_gory