wczytywanie

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 500zł | Wysyłka W 48h | Allegro

Chryzokola

Chryzokola

Chryzokola jest odmianą kwarcu. Jego nazwa pochodzi od greckiego Chrysos, czyli „złoto” i Kolla, czyli „klei”. Występuje w wielu odcieniach – od zieleni poprzez barwę niebiesko-zieloną do turkusowej. Swoim kolorem przypomina Ziemię widzianą z kosmosu, w związku z czym uważa się, że kamień ten pomaga tworzyć silną więź z planetą i naturą.

Kobieca energia

Już starożytni Egipcjanie upodobali sobie chryzokole. Uznawano go tam za kamień mądrości, który wpływał dobrze na stan umysłu, wrażliwość i opanowanie. Ze względu na jego właściwości chętnie nosiła go piękność znad Nilu, Kleopatra, która znana była jako kobieta o silnej osobowości.

Kamień zrozumienia

Ten piękny kamień kryje w sobie niezwykłą moc – pomaga mówić prosto z serca, tak by wszyscy zrozumieli oraz żeby trafić do ludzkich serc. Chryzokola pokazuje jak wielka jest moc słów, uczy jak wybierać je świadomie, zdając sobie sprawę, że słowa mają moc zmieniania rzeczywistości.

Więź z naturą

Głęboka niebiesko-zielona barwa chryzokoli dostojnie wygląda w połączeniu z chłodnym srebrem jak i promiennym złotem. Biżuteria z lazurowym kamieniem będzie niezwykle unikalnym elementem boho jak i retro stylizacji, nadając całości niezwykle szykownego charakteru.

~ Powiązane znaki ~

© 2021 Villgab
Strony internetowe Nowy Sącz
do_gory